WITAJCIE PRZYJACIELE SMOKÓW

Smoki, mityczne, rzadko obecnie spotykane stworzenia stały sie obiektem zainteresowań wielu ludzi. Smoki były podziwiane, czczone, a niektórzy nawet zapragnęli wyruszyć na poszukiwania tych interesujących stworzeń, niestety z opłakanym skutkiem.

Nie ma się jednak co dziwić, bo ludzie chcieli za bardzo ingerować w środowisko smoków i podporządkować sobie te wspaniałe stworzenia, jak wszystko inne. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że smokom takie zachowanie się nie podoba i nie przypuszczali, że te zwięrzęta są aż tak mądre, ażeby zacząć się bronić przed oprawcami, bo tak należy niektórych nazywać. Na sile zaczęły przybierać potyczki pomiędzy smokami a ludźmi, a nawet większymi grupami, które chciały najzwyczajniej upolować smoka i trzymać jako trofeum. Co odważniejsi sami wypuszczali się na wyprawy, aby zabić smoka i okryć sie wątpliwą wieczną chwałą. Ci jednak ginęli w niecodziennych okolicznościach a wielu z nich nie odnaleziono po dziś dzień. Ludzie zostali pokonani...

Te wydarzenia doprowadziły do tego, że smoki na długie lata zostały znienawidzone przez ludzi i przez wielu w końcu zapomniane. Jednak pozostała garstka ludzi, którzy nie zapomnieli, przekazywali opowieści z pokolenia na pokolenie i prowadzili badania na temat smoków, bowiem bardzo chcieli znowu zyskać ich przychylność. Trwało do długie lata, aż w końcu wytypowano 5 śmiałków, którzy wyruszyli na poszukiwania. Ale nie po to, aby je zabić, ale po to, aby porozumieć się z nimi i przenieść w bardziej bezpieczne dla nich miejsce - do rezerwatu. Stało się to w czas najbardziej dla smoków odpowiedni, bo świat, w którym teraz się znalazły stawał się coraz bardziej niebiezpieczny, coraz mniej także było miejsca do zakładania siedlisk.

Poszukiwania trwały jakiś czas, bo te mądre stworzenia, mimo czyhających na nie niebezpieczeństw, wykształciły w sobie zdolność do ukrywania się. Jednak podczas pewnego słonecznego dnia małe smoczątko wygrzewało się na wielkim kamieniu pośrodku jeziora - smoczątko to, jeszcze nieuważne, zaprowadziło śmiałków do miejsca, gdzie smoki ukrywały się. Początkowo wydawało się, że smoki odrzucą pomoc, jednak badania na ich temat nie poszły na marne i w końcu udało się przenieść pierwsze okazy. Tak powstał Rezerwat Smoków. Rezerwat, który pomaga bezpiecznie egzystować smokom w tym niebezpieczym świecie, jednocześnie prowadząc nad nimi badania i odkrywając zupełnie nowe, nieznane dotąd gatunki.

mar. Łukasz kaw. Jakubowski

Zapraszamy do poznania tych cudownych stworzeń i jednocześnie
prosimy o pomoc przy tworzeniu Rezerwatu